Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Anywheris Oy

Y-tunnus 2470005-2 62.20 Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut Perustettu 2012

Anywheris Oy (Y-tunnus: 2470005-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kokemäki. Yritys toimii toimialalla 62.20 Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (7,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 23,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 69,3 % ja ROE 118,4 %. Omavaraisuusaste oli 77,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
21,0 kEUR
-7,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,8 %
+49,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
-60,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,50
+3,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kilkunkatu 4, Kokemäki 32800
Verkkosivu
www.anywheris.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.3.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.20 Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Sijainti
Kilkunkatu 4, Kokemäki 32800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Anywheris Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto28,123,229,322,621,0 7,1%
Bruttokate28,123,229,322,621,0 7,1%
Liiketulos (EBIT)0,9246,50-2,39-5,705,00 187,7%
Nettotulos0,9236,50-2,67-5,705,00 187,7%
Oma pääoma yhteensä3,329,827,151,457,00 382,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,0411,610,25,449,00 65,4%
Nettovelka-3,21-9,06-8,50-3,75-6,00 60,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,28 %28,0 %-8,15 %-25,3 %23,8 % 194,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,5 %69,7 %-21,9 %-73,0 %69,3 % 194,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,3 %99,0 %-31,5 %- 133 %118 % 188,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,4 %99,0 %-28,1 %- 133 %118 % 188,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,6986,19-3,32-6,384,86 176,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste47,1 %84,5 %70,2 %26,6 %77,8 % 192,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-96,6 %-92,3 %- 119 %- 259 %-85,7 % 66,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,86 %-31,2 %-18,7 %1,09 %-19,0 % 1843,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,796,233,231,274,50 254,3%
Current ratio1,896,443,361,364,50 230,9%
Rahat ja rahavarat3,219,068,503,756,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)44,834,216,121,152,1 146,9%
Nettokäyttöpääoma %11,8 %42,3 %24,4 %6,40 %33,3 % 420,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.