Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Erihinaus Oy

Y-tunnus 2467860-9 52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta Perustettu 2012

Erihinaus Oy (Y-tunnus: 2467860-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (16,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,8 % ja ROE 11,6 %. Omavaraisuusaste oli 62,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
916 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,75 %
+9,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
190 kEUR
-32,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,910
-0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Laattakiventie 3, Tuusula 04300
Verkkosivu
www.erihinaus.fi
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
8.3.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta
Sijainti
Laattakiventie 3, Tuusula 04300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Erihinaus Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1131 2251 0561 099916 16,7%
Bruttokate829856710847739 12,8%
Liiketulos (EBIT)2691220-24,071,0 395,8%
Nettotulos20592,0-37,0-39,058,0 248,7%
Oma pääoma yhteensä592637550489508 3,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 2451 3701 2121 046819 21,7%
Nettovelka237185326280190 32,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,2 %9,96 %0 %-2,18 %7,75 % 455,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)22,7 %9,48 %0,155 %-1,77 %7,83 % 542,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)40,5 %15,0 %-6,23 %-7,51 %11,6 % 254,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)34,5 %14,6 %0,226 %-2,36 %9,79 % 514,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14621,0-80,6- 106-2,50 97,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste47,6 %46,5 %45,4 %46,7 %62,0 % 32,8%
Nettovelkaantumisaste (%)40,0 %29,0 %59,3 %57,3 %37,4 % 34,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %57,1 %57,3 %58,6 %50,0 %32,1 % 35,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8331,361,791,790,910 49,2%
Current ratio1,752,343,422,982,10 29,5%
Rahat ja rahavarat18,030,042,08,0017,0 112,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)49,865,355,078,040,6 47,9%
Nettokäyttöpääoma %14,6 %22,0 %27,7 %29,9 %20,0 % 33,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.