Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Puukhollari Oy

Y-tunnus 2455569-2 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 2012

Puukhollari Oy (Y-tunnus: 2455569-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Orivesi. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,5 % ja ROE 30,3 %. Omavaraisuusaste oli 80,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
96,0 kEUR
+0,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,33 %
+1,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+15,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,17
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Aihtiantie 3, Orivesi 35300
Verkkosivu
www.puukhollari.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.1.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Aihtiantie 3, Orivesi 35300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Puukhollari Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto74,078,482,195,596,0 0,5%
Bruttokate74,078,482,195,595,0 0,5%
Liiketulos (EBIT)3,0010,75,656,828,00 17,3%
Nettotulos3,008,564,525,417,00 29,4%
Oma pääoma yhteensä17,020,320,821,225,0 17,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)20,025,327,128,330,0 6,0%
Nettovelka-7,00-6,70-7,83-9,47-8,00 15,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,05 %13,7 %6,88 %7,14 %8,33 % 16,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,6 %47,4 %21,6 %24,6 %27,5 % 11,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)16,7 %45,9 %22,0 %25,8 %30,3 % 17,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)18,2 %62,6 %27,5 %32,5 %35,4 % 8,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,206,952,603,463,99 15,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste73,9 %80,3 %76,7 %75,0 %80,6 % 7,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-41,2 %-33,0 %-37,7 %-44,7 %-32,0 % 28,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,35 %-2,19 %-1,83 %-2,50 %-2,08 % 16,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,502,742,462,373,17 33,8%
Current ratio1,502,742,462,373,17 33,8%
Rahat ja rahavarat7,006,707,839,478,00 15,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,9328,829,419,234,2 78,1%
Nettokäyttöpääoma %4,05 %11,0 %11,3 %10,2 %13,5 % 32,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.