Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hyvinvoinnin Avaimet Oy

Y-tunnus 2450835-1 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2011

Hyvinvoinnin Avaimet Oy (Y-tunnus: 2450835-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,2 mEUR (4,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 26,5 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,2 % ja ROE 12,4 %. Omavaraisuusaste oli 98,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 44,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 178 kEUR
-4,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,5 %
-0,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2 149 kEUR
-7,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
44,2
+14,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pyhäranta 4 B 52, Tampere 33230
Perustettu
15.12.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Pyhäranta 4 B 52, Tampere 33230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hyvinvoinnin Avaimet Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 3101 2881 2631 2331 178 4,5%
Bruttokate596586583554520 6,1%
Liiketulos (EBIT)357365351338312 7,7%
Nettotulos301306287362308 14,9%
Oma pääoma yhteensä1 9842 1312 2482 4292 541 4,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 0552 1982 3272 5012 592 3,6%
Nettovelka-1 503-1 685-1 799-2 001-2 149 7,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,3 %28,3 %27,8 %27,4 %26,5 % 3,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,0 %18,0 %16,0 %19,2 %15,2 % 20,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,8 %14,9 %13,1 %15,5 %12,4 % 20,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)19,7 %18,6 %16,5 %19,8 %15,6 % 21,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11310476,554,318,4 66,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,5 %97,0 %96,6 %97,1 %98,0 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-75,8 %-79,1 %-80,0 %-82,4 %-84,6 % 2,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 109 %- 126 %- 136 %- 156 %- 178 % 14,1%
Maksuvalmius
Quick ratio22,827,224,429,344,2 50,9%
Current ratio25,730,426,831,746,3 46,1%
Rahat ja rahavarat1 5031 6851 7992 0012 149 7,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)34,327,841,638,241,8 9,4%
Nettokäyttöpääoma %53,1 %45,3 %43,5 %44,7 %44,0 % 1,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.