Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Serigraaf Oy

Y-tunnus 2449268-7 18.12 Muu painaminen Perustettu 2011

Serigraaf Oy (Y-tunnus: 2449268-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Laitila. Yritys toimii toimialalla 18.12 Muu painaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (15,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 19,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,1 % ja ROE 11,6 %. Omavaraisuusaste oli 98,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 48,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
198 kEUR
+15,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,7 %
+8,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 138 kEUR
-17,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
48,7
-83,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Perheentuvantie 7, Laitila 23800
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.12.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Päätoimiala
18.12 Muu painaminen
Sijainti
Perheentuvantie 7, Laitila 23800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Serigraaf Oy · 18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto99,0171227172198 15,1%
Bruttokate90,0139167108119 10,2%
Liiketulos (EBIT)6,0048,077,020,039,0 95,0%
Nettotulos9,0033,064,017,023,0 35,3%
Oma pääoma yhteensä192188215194202 4,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)196199235195204 4,6%
Nettovelka- 121- 123- 160- 117- 138 17,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,06 %28,1 %33,9 %11,6 %19,7 % 69,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,18 %24,3 %36,4 %10,2 %20,1 % 97,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,96 %17,4 %31,8 %8,31 %11,6 % 39,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,27 %25,3 %39,1 %10,7 %20,3 % 89,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,920,744,6-4,8812,8 362,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,0 %94,5 %91,9 %99,5 %98,5 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-63,0 %-65,4 %-74,4 %-60,3 %-68,3 % 13,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 118 %-65,5 %-62,1 %-67,4 %-68,2 % 1,2%
Maksuvalmius
Quick ratio34,311,59,1113248,7 63,1%
Current ratio34,811,99,1113749,7 63,7%
Rahat ja rahavarat121123160117138 17,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,74,2720,923,314,7 36,9%
Nettokäyttöpääoma %100 %52,6 %53,3 %58,7 %55,6 % 5,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.