Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mankkaan Eläinlääkäri Kristiina Nordling Oy

Y-tunnus 2449032-3 75.00 Eläinlääkintäpalvelut Perustettu 2011

Mankkaan Eläinlääkäri Kristiina Nordling Oy (Y-tunnus: 2449032-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 75.00 Eläinlääkintäpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -2,8 % ja ROE -2,8 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
3,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
- 133 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-68,0 kEUR
+8,1 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Mankkaantie 10, Espoo 02180
Verkkosivu
www.mankkaanelainlaakari.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.11.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
75 Eläinlääkintäpalvelut
Päätoimiala
75.00 Eläinlääkintäpalvelut
Sijainti
Mankkaantie 10, Espoo 02180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mankkaan Eläinlääkäri Kristiina Nordling Oy · 75 Eläinlääkintäpalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,08,005,003,000 100,0%
Bruttokate5,002,0015,00-1,00-
Liiketulos (EBIT)-24,0-27,05,00-4,00-2,00 50,0%
Nettotulos-24,0-27,05,00-4,00-2,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä12788,087,076,068,0 10,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12890,086,075,068,0 9,3%
Nettovelka- 113-84,0-84,0-74,0-68,0 8,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 200 %- 338 %100 %- 133 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-16,4 %-24,8 %5,68 %-4,97 %-2,80 % 43,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-16,5 %-25,1 %5,71 %-4,91 %-2,78 % 43,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-16,6 %-25,1 %5,71 %-4,97 %-2,80 % 43,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-39,5-39,0-3,32-12,2-9,19 24,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,4 %98,9 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-89,0 %-95,5 %-96,6 %-97,4 %- 100 % 2,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 925 %-1 038 %-1 680 %-2 467 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio61,084,0000-
Current ratio62,586,0000-
Rahat ja rahavarat11384,084,074,068,0 8,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,445,6000-
Nettokäyttöpääoma %1 025 %1 063 %1 720 %2 500 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.