Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Oy ConFoot Ltd

Y-tunnus 2430250-5 29.20 Moottoriajoneuvojen runkojen ja korien valmistus; perävaunujen ja puoliperävaunujen valmistus Perustettu 2011

Oy ConFoot Ltd (Y-tunnus: 2430250-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 29.20 Moottoriajoneuvojen runkojen ja korien valmistus; perävaunujen ja puoliperävaunujen valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (19,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,7 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,1 % ja ROE 46,6 %. Omavaraisuusaste oli 70,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
814 kEUR
+19,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,7 %
+12,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
6,00 kEUR
+119 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,91
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Seminaarinkatu 30, Jyväskylä 40100
Verkkosivu
www.confoot.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.9.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
29 Moottoriajoneuvojen, perävaunujen ja puoliperävaunujen valmistus
Päätoimiala
29.20 Moottoriajoneuvojen runkojen ja korien valmistus; perävaunujen ja puoliperävaunujen valmistus
Sijainti
Seminaarinkatu 30, Jyväskylä 40100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Oy ConFoot Ltd · 29 Moottoriajoneuvojen, perävaunujen ja puoliperävaunujen valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto545680739684814 19,0%
Bruttokate228305312309449 45,3%
Liiketulos (EBIT)18,012811741,0152 270,7%
Nettotulos16,094,012143,0121 181,4%
Oma pääoma yhteensä66,0161282244275 12,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)232355496416474 13,9%
Nettovelka-15,02,00-89,0-32,06,00 118,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,30 %18,8 %15,8 %5,99 %18,7 % 212,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,05 %43,6 %27,5 %11,6 %35,1 % 202,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,1 %82,8 %54,6 %16,3 %46,6 % 185,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,4 %66,5 %40,1 %15,4 %42,0 % 172,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,284,61043,0688,8 2802,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste64,8 %66,3 %70,3 %74,3 %70,6 % 5,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-22,7 %1,24 %-31,6 %-13,1 %2,18 % 116,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %12,3 %17,9 %7,85 %6,58 %9,34 % 41,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,521,281,921,971,91 3,0%
Current ratio2,832,843,283,873,96 2,3%
Rahat ja rahavarat10073,0155128125 2,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,140,855,838,422,4 41,7%
Nettokäyttöpääoma %27,5 %32,5 %45,3 %44,9 %43,2 % 3,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.