Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Inari Stop Oy

Y-tunnus 2406015-5 90.13 Muu taiteellinen luominen Perustettu 2011

Inari Stop Oy (Y-tunnus: 2406015-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Inari. Yritys toimii toimialalla 90.13 Muu taiteellinen luominen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 13,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,3 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Hirvasniementie 40, Inari 99870
Verkkosivu
www.inaristop.fi
Perustettu
6.4.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.13 Muu taiteellinen luominen
Sijainti
Hirvasniementie 40, Inari 99870
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Inari Stop Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,007,008,007,007,00 0,0%
Bruttokate5,003,004,002,004,00 100,0%
Liiketulos (EBIT)1,002,003,001,001,00 0,0%
Nettotulos1,002,002,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä5,007,008,008,007,00 12,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,007,0010,07,005,00 28,6%
Nettovelka-3,00-6,00-7,00-6,00-3,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %28,6 %37,5 %14,3 %14,3 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,2 %30,8 %35,3 %11,8 %16,7 % 41,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,2 %33,3 %26,7 %12,5 %13,3 % 6,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)22,2 %36,4 %42,9 %13,3 %16,7 % 25,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,6221,532,340,2430,243 0,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,3 %87,5 %80,0 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-60,0 %-85,7 %-87,5 %-75,0 %-42,9 % 42,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,0 %-71,4 %-62,5 %-85,7 %-42,9 % 49,9%
Maksuvalmius
Quick ratio5,006,004,5000-
Current ratio5,006,004,5000-
Rahat ja rahavarat3,006,007,006,003,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)91,3091,30104-
Nettokäyttöpääoma %50,0 %71,4 %87,5 %85,7 %71,4 % 16,7%