Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mustat Autot Oy

Y-tunnus 2402811-2 49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus Perustettu 2011

Mustat Autot Oy (Y-tunnus: 2402811-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Iittala. Yritys toimii toimialalla 49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (21,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,1 % ja ROE 19,0 %. Omavaraisuusaste oli 4,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
196 kEUR
+21,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,63 %
-3,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
78,0 kEUR
-25,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,481
-2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kutilantie 190, Iittala 14500
Verkkosivu
www.mustatautot.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
7.4.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.32 Tieliikenteen muu kuin säännöllinen henkilökuljetus
Sijainti
Kutilantie 190, Iittala 14500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mustat Autot Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto50,059,0109161196 21,7%
Bruttokate39,045,084,559,5155 160,5%
Liiketulos (EBIT)18,008,3216,013,0 18,8%
Nettotulos18,0-1,001,096,582,00 69,6%
Oma pääoma yhteensä7,005,006,2912,09,00 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)29,028,0173202223 10,4%
Nettovelka5,003,0013,610478,0 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)36,0 %0 %7,62 %9,93 %6,63 % 33,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)51,4 %0 %8,29 %8,57 %6,12 % 28,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)87,8 %-16,7 %19,3 %72,0 %19,0 % 73,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)112 %0 %19,8 %30,6 %18,1 % 40,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17,5-2,086,426,789,15 35,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,6 %17,9 %3,65 %5,95 %3,98 % 33,1%
Nettovelkaantumisaste (%)71,4 %60,0 %216 %869 %867 % 0,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %28,0 %18,6 %112 %77,2 %101 % 30,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,562,131,132,440,481 80,3%
Current ratio1,562,131,132,440,481 80,3%
Rahat ja rahavarat10,012,044,065,019,0 70,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,924,712,012,07,45 37,9%
Nettokäyttöpääoma %10,0 %15,3 %5,25 %26,7 %-14,3 % 153,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.