Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

artemedi Oy

Y-tunnus 2400952-8 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2011

artemedi Oy (Y-tunnus: 2400952-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Porvoo. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (29,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 45,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,8 % ja ROE 10,6 %. Omavaraisuusaste oli 99,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 31,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
154 kEUR
-29,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
45,5 %
-16,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 138 kEUR
-3,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
31,0
+11,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Isokalliontie 7, Porvoo 06500
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.3.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Isokalliontie 7, Porvoo 06500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

artemedi Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto256255247218154 29,4%
Bruttokate265213206184131 28,8%
Liiketulos (EBIT)43,012214113570,0 48,1%
Nettotulos34,097,011210857,0 47,2%
Oma pääoma yhteensä307379461532547 2,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)432426476541551 1,8%
Nettovelka89,027,0-62,0- 133- 138 3,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,8 %47,8 %57,1 %61,9 %45,5 % 26,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,95 %28,4 %31,5 %26,5 %12,8 % 51,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,3 %28,3 %26,7 %21,8 %10,6 % 51,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,8 %30,0 %32,5 %27,1 %13,0 % 52,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,9259,873,764,25,48 91,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,7 %88,8 %96,4 %98,3 %99,1 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)29,0 %7,12 %-13,4 %-25,0 %-25,2 % 0,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %47,3 %15,3 %-19,0 %-57,8 %-86,4 % 49,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3200,6334,5319,731,0 57,4%
Current ratio0,3200,6334,5319,731,0 57,4%
Rahat ja rahavarat6,009,0064,0135138 2,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,814,3000-
Nettokäyttöpääoma %-13,3 %-4,31 %21,5 %60,1 %97,4 % 62,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.