Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Autohuolto ToNy Car Oy

Y-tunnus 2399461-8 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2011

Autohuolto ToNy Car Oy (Y-tunnus: 2399461-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koria. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (6,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,3 % ja ROE 21,2 %. Omavaraisuusaste oli 80,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
401 kEUR
+6,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,2 %
-0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 190 kEUR
-21,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,81
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sarkalantie 28, Koria 45610
Verkkosivu
www.tonycar.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
16.3.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Sarkalantie 28, Koria 45610
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Autohuolto ToNy Car Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto308321359377401 6,4%
Bruttokate207211235255271 6,3%
Liiketulos (EBIT)36,022,044,047,049,0 4,3%
Nettotulos28,016,037,039,040,0 2,6%
Oma pääoma yhteensä114121149176202 14,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)152162191228250 9,6%
Nettovelka-88,0-98,0- 144- 156- 190 21,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,7 %6,85 %12,3 %12,5 %12,2 % 2,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)27,8 %14,0 %26,1 %23,9 %21,3 % 10,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,5 %13,6 %27,4 %24,0 %21,2 % 11,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,7 %15,9 %30,8 %28,0 %24,5 % 12,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)20,53,9923,122,220,6 7,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,0 %75,2 %77,6 %77,2 %80,8 % 4,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-77,2 %-81,0 %-96,6 %-88,6 %-94,1 % 6,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-23,7 %-23,4 %-31,5 %-33,2 %-39,7 % 19,6%
Maksuvalmius
Quick ratio5,844,484,515,115,81 13,7%
Current ratio6,054,674,715,346,03 12,9%
Rahat ja rahavarat109115156177207 16,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)01,1400,9681,82 88,0%
Nettokäyttöpääoma %31,2 %30,8 %36,2 %40,3 %45,1 % 11,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.