Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ab Ingå Båthamnar Inkoon Venesatamat Oy

Y-tunnus 2396280-0 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta Perustettu 2011

Ab Ingå Båthamnar Inkoon Venesatamat Oy (Y-tunnus: 2396280-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Inkoo. Yritys toimii toimialalla 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (2,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -156,8 % (EBIT -0,3 mEUR) ja nettotulos -0,3 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -10,3 % ja ROE -10,6 %. Omavaraisuusaste oli 97,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
183 kEUR
+2,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 157 %
+155,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 114 kEUR
+13,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,05
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ola Westmans allé 3, Inkoo 10210
Verkkosivu
www.ingamarina.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.2.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta
Sijainti
Ola Westmans allé 3, Inkoo 10210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ab Ingå Båthamnar Inkoon Venesatamat Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto200204190179183 2,2%
Bruttokate42,0133155-17,0146 958,8%
Liiketulos (EBIT)-27,0-82,00- 559- 287 48,7%
Nettotulos-27,0-83,00- 559- 287 48,7%
Oma pääoma yhteensä16278,03 1682 8392 595 8,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1791443 5752 9032 654 8,6%
Nettovelka-20,025,0- 862- 132- 114 13,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-13,5 %-40,2 %0 %- 312 %- 157 % 49,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-14,0 %-50,8 %0 %-17,3 %-10,3 % 40,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-15,4 %-69,2 %0 %-18,6 %-10,6 % 43,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-15,4 %-62,1 %0 %-18,6 %-10,6 % 43,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-44,9-97,3-9,74- 859- 556 35,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,0 %54,2 %88,6 %97,9 %97,8 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,3 %32,1 %-27,2 %-4,65 %-4,39 % 5,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,00 %32,4 %- 240 %-37,4 %-30,6 % 18,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,330,3033,142,302,05 10,9%
Current ratio1,330,3033,142,122,05 3,3%
Rahat ja rahavarat20,00862132114 13,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)08,951,9200-
Nettokäyttöpääoma %3,00 %-22,5 %457 %40,8 %33,3 % 18,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.