Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hankintapalvelu Hietamäki Oy

Y-tunnus 2386049-2 52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta Perustettu 2011

Hankintapalvelu Hietamäki Oy (Y-tunnus: 2386049-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,6 % ja ROE 0,6 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 105 kEUR
+51,1 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kirjosillankatu 5, Lahti 15300
Verkkosivu
www.euroopasta.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
17.1.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta
Sijainti
Kirjosillankatu 5, Lahti 15300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hankintapalvelu Hietamäki Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2480000-
Bruttokate75,00000-
Liiketulos (EBIT)42,0-11,0-1,68-1,60-2,00 25,0%
Nettotulos40,0-11,0-1,686,412,00 68,8%
Oma pääoma yhteensä420375344323299 7,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)482376344323299 7,4%
Nettovelka- 368- 276- 235- 215- 105 51,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,9 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,14 %-2,56 %-0,466 %1,92 %0,644 % 66,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,59 %-2,77 %-0,466 %1,93 %0,644 % 66,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,1 %-2,77 %-0,466 %1,93 %0,644 % 66,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,787-50,7-37,2-34,1-32,5 4,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,0 %100 %99,9 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,6 %-73,6 %-68,5 %-66,5 %-35,1 % 47,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 123 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio7,6501 63000-
Current ratio7,6501 63000-
Rahat ja rahavarat368276235215105 51,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %169 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.