Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

RealDeli Oy

Y-tunnus 2382122-3 56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut Perustettu 2010

RealDeli Oy (Y-tunnus: 2382122-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,2 % ja ROE 36,4 %. Omavaraisuusaste oli 76,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
88,0 kEUR
-11,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,55 %
+0,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,00
+2,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Suokalliontie 9, Vantaa 01740
Verkkosivu
www.realdeli.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.12.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut
Sijainti
Suokalliontie 9, Vantaa 01740
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

RealDeli Oy · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto0096,099,088,0 11,1%
Bruttokate53,053,055,058,054,0 6,9%
Liiketulos (EBIT)2,00-5,002,004,004,00 0,0%
Nettotulos2,00-5,001,003,004,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä10,05,006,009,0013,0 44,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)19,022,021,019,017,0 10,5%
Nettovelka-3,00-4,00-3,00-5,00-7,00 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %2,08 %4,04 %4,55 % 12,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,0 %-24,4 %9,30 %20,0 %22,2 % 11,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)23,5 %-66,7 %18,2 %40,0 %36,4 % 9,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,5 %-66,7 %33,3 %50,0 %36,4 % 27,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,34-5,951,533,433,15 8,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste52,6 %22,7 %30,0 %47,4 %76,5 % 61,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-30,0 %-80,0 %-50,0 %-55,6 %-53,8 % 3,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %11,5 %5,05 %-3,41 % 167,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,560,7060,9291,304,00 207,7%
Current ratio1,670,7651,001,404,25 203,6%
Rahat ja rahavarat3,004,003,005,007,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0011,43,698,30 124,9%
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %4,04 %14,8 % 266,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.