Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ympäristölakiasiaintoimisto S. Eskelinen Oy

Y-tunnus 2349069-8 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2010

Ympäristölakiasiaintoimisto S. Eskelinen Oy (Y-tunnus: 2349069-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (36,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 66,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,5 % ja ROE 5,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 60,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
15,0 kEUR
+36,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,7 %
-33,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 180 kEUR
+1,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
60,3
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Viriänranta 2, Oulu 90240
Verkkosivu
www.yse-legal.fi
Perustettu
1.7.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Viriänranta 2, Oulu 90240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ympäristölakiasiaintoimisto S. Eskelinen Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto23,031,018,011,015,0 36,4%
Bruttokate25,031,018,015,015,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)21,026,015,011,010,0 9,1%
Nettotulos16,021,011,07,009,00 28,6%
Oma pääoma yhteensä190196192184179 2,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)192199194184181 1,6%
Nettovelka- 192- 199- 193- 182- 180 1,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)91,3 %83,9 %83,3 %100 %66,7 % 33,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,4 %13,3 %7,63 %5,82 %5,48 % 5,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,77 %10,9 %5,67 %3,72 %4,96 % 33,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,6 %13,5 %7,73 %5,85 %5,52 % 5,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,5553,03-6,76-10,2-8,41 17,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,4 %98,5 %99,0 %100 %98,4 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %- 102 %- 101 %-98,9 %- 101 % 2,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 822 %- 632 %-1 061 %-1 655 %-1 180 % 28,7%
Maksuvalmius
Quick ratio64,066,397,0060,3-
Current ratio64,066,397,0060,3-
Rahat ja rahavarat192199193182180 1,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %822 %632 %1 067 %1 673 %1 187 % 29,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.