Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Metsänhoito- ja Rakennusapu TL Oy

Y-tunnus 2347526-0 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2010

Metsänhoito- ja Rakennusapu TL Oy (Y-tunnus: 2347526-0) on suomalainen yritys. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (218,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 88,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 64,6 % ja ROE 72,7 %. Omavaraisuusaste oli 73,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
35,0 kEUR
+218 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
88,6 %
-66,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-56,0 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,50
+1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Calle Maciso 6 edf Manuel Face II, 1/14, Los Pacos, 29640 Fuengirola Spain
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.7.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Calle Maciso 6 edf Manuel Face II, 1/14, Los Pacos, 29640 Fuengirola Spain
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Metsänhoito- ja Rakennusapu TL Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto17,04,0019,011,035,0 218,2%
Bruttokate10,0-2,0019,021,041,0 95,2%
Liiketulos (EBIT)7,00-8,0013,017,031,0 82,4%
Nettotulos7,00-8,0012,014,024,0 71,4%
Oma pääoma yhteensä4,00-5,008,0022,044,0 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,019,036,037,059,0 59,5%
Nettovelka-6,00-11,0-25,0-28,0-56,0 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)41,2 %- 200 %68,4 %155 %88,6 % 42,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)43,8 %-38,1 %43,3 %49,3 %64,6 % 31,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %-69,6 %88,9 %93,3 %72,7 % 22,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)467 %- 533 %325 %120 %95,4 % 20,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,38-8,3812,513,221,9 65,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste21,1 %-20,8 %22,2 %59,5 %73,3 % 23,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %-1 100 %- 313 %- 127 %- 127 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %52,9 %325 %15,8 %- 118 %- 114 % 3,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5330,4581,072,203,50 59,1%
Current ratio0,5330,4581,072,203,50 59,1%
Rahat ja rahavarat6,0011,025,028,056,0 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-41,2 %- 325 %10,5 %164 %114 % 30,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.