Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kustavin Hirvirata Oy

Y-tunnus 2344029-5 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2010

Kustavin Hirvirata Oy (Y-tunnus: 2344029-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kustavi. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,6 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 95,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
+2,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Asetie 4, Kustavi 23360
Perustettu
21.2.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Asetie 4, Kustavi 23360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kustavin Hirvirata Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate2,001,003,008,004,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)-1,00-5,00-1,00-3,003,00 200,0%
Nettotulos-1,00-5,00-1,00-3,003,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä26,020,020,018,021,0 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,022,021,022,022,0 0,0%
Nettovelka-7,00-3,00-2,00-3,00-3,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,51 %-20,0 %-4,65 %-14,0 %13,6 % 197,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-3,77 %-21,7 %-5,00 %-15,8 %15,4 % 197,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-3,77 %-21,7 %-5,00 %-16,2 %15,8 % 197,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,55-7,46-2,89-4,891,30 126,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,9 %90,9 %95,2 %78,3 %95,5 % 22,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-26,9 %-15,0 %-10,0 %-16,7 %-14,3 % 14,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio4,001,502,000,6003,00 400,0%
Current ratio4,001,502,000,6003,00 400,0%
Rahat ja rahavarat7,003,002,003,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.