Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KVS Rakennus Oy

Y-tunnus 2339768-8 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 2010

KVS Rakennus Oy (Y-tunnus: 2339768-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Mustio. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (90,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,3 % ja ROE 10,6 %. Omavaraisuusaste oli 95,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
388 kEUR
+90,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,47 %
-3,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
3,00 kEUR
+110 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,0
-2,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Valhallantie 1, Mustio 10360
Verkkosivu
www.kvservice.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.6.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Valhallantie 1, Mustio 10360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KVS Rakennus Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 170692150204388 90,2%
Bruttokate552227108109164 50,5%
Liiketulos (EBIT)-1,00- 121-36,023,029,0 26,1%
Nettotulos109-5,00-30,023,030,0 30,4%
Oma pääoma yhteensä368333277278286 2,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)398337276280300 7,1%
Nettovelka-85,0- 101-24,0-29,03,00 110,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,0855 %-17,5 %-24,0 %11,3 %7,47 % 33,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,7 %15,0 %-9,79 %8,63 %10,3 % 19,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)33,6 %-1,43 %-9,84 %8,29 %10,6 % 27,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)33,4 %15,7 %-9,87 %8,66 %10,5 % 21,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-29,1- 156-67,5-3,202,70 184,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,5 %98,5 %100 %99,3 %95,0 % 4,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-23,1 %-30,3 %-8,66 %-10,4 %1,05 % 110,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-4,70 %-13,9 %-16,0 %-13,2 %1,80 % 113,6%
Maksuvalmius
Quick ratio5,2024,0015,513,0 16,1%
Current ratio5,2024,0015,513,0 16,1%
Rahat ja rahavarat85,010124,029,08,00 72,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,89,490029,2-
Nettokäyttöpääoma %10,8 %16,6 %16,0 %14,2 %12,4 % 12,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.