Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Päivähoito Satumaa Oy

Y-tunnus 2335382-9 85.10 Esiasteen koulutus Perustettu 2010

Päivähoito Satumaa Oy (Y-tunnus: 2335382-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 85.10 Esiasteen koulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (2,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,8 % ja ROE 45,5 %. Omavaraisuusaste oli -65,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
581 kEUR
+2,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,13 %
+1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
40,0 kEUR
-27,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,642
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kotiniityntie 5 A, Hyvinkää 05800
Verkkosivu
www.paivahoito-satumaa.fi
Henkilöstö
11 (2025)
Perustettu
7.5.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.10 Esiasteen koulutus
Sijainti
Kotiniityntie 5 A, Hyvinkää 05800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Päivähoito Satumaa Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto530612578569581 2,1%
Bruttokate511590616558571 2,3%
Liiketulos (EBIT)-15,015,058,015,024,0 60,0%
Nettotulos-72,0-5,0042,014,023,0 64,3%
Oma pääoma yhteensä- 173- 178- 137- 123- 100 18,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)73,064,046,048,053,0 10,4%
Nettovelka13065,071,055,040,0 27,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,83 %2,45 %10,0 %2,64 %4,13 % 56,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-6,60 %6,56 %27,3 %8,47 %14,8 % 74,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-96,0 %-7,30 %76,4 %29,8 %45,5 % 52,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-11,2 %14,3 %70,7 %21,1 %40,7 % 92,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-16,018,266,420,629,5 43,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-70,0 %-72,7 %-74,9 %-71,5 %-65,4 % 8,5%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %6 500 %7 100 %5 500 %4 000 % 27,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %44,9 %36,1 %30,4 %28,5 %23,9 % 16,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2230,2570,6080,5730,642 12,0%
Current ratio0,2230,2570,6080,5730,642 12,0%
Rahat ja rahavarat9,0024,07,0010,014,0 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,222,722,123,723,9 0,8%
Nettokäyttöpääoma %-33,6 %-29,7 %-5,02 %-6,15 %-4,99 % 18,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.