Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ansas Oy

Y-tunnus 2328472-0 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 2010

Ansas Oy (Y-tunnus: 2328472-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Anjala. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,9 % ja ROE 11,5 %. Omavaraisuusaste oli 91,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
136 kEUR
-4,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,09 %
-5,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-57,0 kEUR
+20,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,8
+3,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haukiojantie 20 B, Anjala 46910
Verkkosivu
www.ansasoy.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.3.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Haukiojantie 20 B, Anjala 46910
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ansas Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto103114114143136 4,9%
Bruttokate106120120148145 2,0%
Liiketulos (EBIT)58,031,037,020,011,0 45,0%
Nettotulos46,025,030,016,09,00 43,8%
Oma pääoma yhteensä53,074,086,082,074,0 9,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)65,079,091,091,080,0 12,1%
Nettovelka-55,0-59,0-75,0-72,0-57,0 20,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)56,3 %27,2 %32,5 %14,0 %8,09 % 42,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)127 %43,1 %43,5 %22,0 %12,9 % 41,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)119 %39,4 %37,5 %19,0 %11,5 % 39,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)155 %49,2 %46,3 %23,8 %14,0 % 41,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)44,720,022,97,771,15 85,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,3 %92,5 %93,5 %89,1 %91,4 % 2,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 104 %-79,7 %-87,2 %-87,8 %-77,0 % 12,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-40,8 %-47,4 %-61,4 %-44,1 %-38,2 % 13,4%
Maksuvalmius
Quick ratio4,2313,816,28,8912,8 44,0%
Current ratio4,2313,816,28,8912,8 44,0%
Rahat ja rahavarat55,060,076,073,059,0 19,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)06,40010,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %40,8 %56,1 %66,7 %49,7 %43,4 % 12,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.