Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

FC Räppänä Oy

Y-tunnus 2315908-1 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt Perustettu 2010

FC Räppänä Oy (Y-tunnus: 2315908-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (14,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,3 % ja ROE -6,9 %. Omavaraisuusaste oli 29,5 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
262 kEUR
-14,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,763 %
+1,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-13,0 kEUR
+35,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,40
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pellaksenrinne 1, Espoo 02940
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
27.1.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt
Sijainti
Pellaksenrinne 1, Espoo 02940
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

FC Räppänä Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto224167222308262 14,9%
Bruttokate131163174235150 36,2%
Liiketulos (EBIT)-34,07,0012,0-1,002,00 300,0%
Nettotulos-37,0-1,0011,0-2,00-1,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä10,09,0020,016,013,0 18,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)75,055,086,074,047,0 36,5%
Nettovelka25,014,0-14,0-20,0-13,0 35,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-15,2 %4,19 %5,41 %-0,325 %0,763 % 334,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-35,6 %10,8 %18,4 %0 %3,31 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)- 121 %-10,5 %75,9 %-11,1 %-6,90 % 37,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-45,9 %17,7 %36,6 %0 %9,52 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-43,81,348,69-4,59-0,365 92,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste13,3 %16,1 %23,0 %21,6 %29,5 % 36,6%
Nettovelkaantumisaste (%)250 %156 %-70,0 %- 125 %- 100 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %24,6 %21,0 %15,8 %9,42 %6,49 % 31,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3701,241,511,201,40 16,7%
Current ratio0,3701,241,511,201,40 16,7%
Rahat ja rahavarat10,012,032,029,014,0 51,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)026,213,200-
Nettokäyttöpääoma %-12,9 %4,19 %8,11 %2,60 %3,05 % 17,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.