Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Grange Invest Oy

Y-tunnus 2315889-8 46.34 Juomien tukkukauppa Perustettu 2010

Grange Invest Oy (Y-tunnus: 2315889-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Turku. Yritys toimii toimialalla 46.34 Juomien tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 500,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,8 % ja ROE 2,3 %. Omavaraisuusaste oli 71,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
500 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
-114 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0988
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Halssinpellontie 28, Turku 20960
Verkkosivu
www.gi-photo.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.2.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.34 Juomien tukkukauppa
Sijainti
Halssinpellontie 28, Turku 20960
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Grange Invest Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto01,930,91601,00-
Bruttokate33,937,040,239,340,0 1,8%
Liiketulos (EBIT)1,902,64-2,19-4,535,00 210,4%
Nettotulos1,502,11-2,18-4,535,00 210,4%
Oma pääoma yhteensä292271247221206 6,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)292293289283287 1,4%
Nettovelka-11,7-10,6-9,96-2,81-6,00 113,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %137 %- 239 %0 %500 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,622 %0,902 %-0,750 %-1,58 %1,76 % 211,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,492 %0,751 %-0,843 %-1,94 %2,34 % 220,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,625 %0,938 %-0,843 %-1,94 %2,34 % 220,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-28,0-25,0-27,8-27,9-15,9 43,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100,0 %92,5 %85,4 %78,1 %71,3 % 8,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-4,02 %-3,92 %-4,03 %-1,27 %-2,91 % 129,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %591 %3 525 %0 %7 500 %-
Maksuvalmius
Quick ratio99,20,6240,2400,06000,0988 64,7%
Current ratio99,20,6240,2400,06000,0988 64,7%
Rahat ja rahavarat11,710,69,962,818,00 184,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %- 428 %-3 505 %0 %-7 300 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.