Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Elonor Oy

Y-tunnus 2314859-3 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus Perustettu 2010

Elonor Oy (Y-tunnus: 2314859-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pyöli. Yritys toimii toimialalla 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (112,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,5 % ja ROE 25,0 %. Omavaraisuusaste oli 91,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
191 kEUR
+112 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,4 %
+9,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 129 kEUR
+17,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,5
+8,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ryhtänkyläntie 191, Pyöli 31530
Perustettu
27.1.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Sijainti
Ryhtänkyläntie 191, Pyöli 31530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Elonor Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto65,011712890,0191 112,2%
Bruttokate48,075,051,042,090,0 114,3%
Liiketulos (EBIT)5,0046,024,010,039,0 290,0%
Nettotulos4,0037,021,01,0036,0 3500,0%
Oma pääoma yhteensä102131142131157 19,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)181191243193172 10,9%
Nettovelka- 177- 170- 206- 156- 129 17,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,69 %39,3 %18,8 %11,1 %20,4 % 83,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,92 %24,7 %12,0 %5,96 %22,5 % 277,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,83 %31,8 %15,4 %0,733 %25,0 % 3310,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,81 %39,5 %19,0 %9,59 %28,6 % 198,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,1227,46,99-3,4319,0 653,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,0 %68,9 %58,2 %67,5 %91,3 % 35,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 174 %- 130 %- 145 %- 119 %-82,2 % 30,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 149 %-94,9 %-81,3 %- 103 %-59,7 % 42,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,263,242,383,0611,5 275,8%
Current ratio2,263,242,383,0611,5 275,8%
Rahat ja rahavarat177170206156129 17,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11,259,397,010145,9 54,6%
Nettokäyttöpääoma %155 %113 %110 %144 %82,2 % 42,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.