Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Valotuli Oy

Y-tunnus 2313143-3 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta Perustettu 2010

Valotuli Oy (Y-tunnus: 2313143-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ilomantsi. Yritys toimii toimialalla 88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (70,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -300,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -130,4 % ja ROE -130,4 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
-70,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 300 %
-317,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+72,7 % vs. 2024
Quick ratio 2024
15,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Sissipolku 33, Ilomantsi 82900
Verkkosivu
www.valotuli.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.1.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Päätoimiala
88.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
Sijainti
Sissipolku 33, Ilomantsi 82900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Valotuli Oy · 88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto38,038,030,017,05,00 70,6%
Bruttokate34,034,028,021,05,00 76,2%
Liiketulos (EBIT)8,008,00-7,003,00-15,0 600,0%
Nettotulos6,006,00-7,003,00-15,0 600,0%
Oma pääoma yhteensä25,029,021,019,04,00 78,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,033,024,020,03,00 85,0%
Nettovelka-26,0-27,0-15,0-11,0-3,00 72,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,1 %21,1 %-23,3 %17,6 %- 300 % 1804,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)29,1 %26,2 %-24,6 %13,6 %- 130 % 1055,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,3 %22,2 %-28,0 %15,0 %- 130 % 966,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)37,2 %29,1 %-26,9 %14,6 %- 136 % 1031,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,203,64-9,741,01-16,8 1763,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,3 %90,6 %91,3 %95,0 %100 % 5,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 104 %-93,1 %-71,4 %-57,9 %-75,0 % 29,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-60,5 %-63,2 %-43,3 %-58,8 %-60,0 % 2,0%
Maksuvalmius
Quick ratio9,3310,79,5015,00 100,0%
Current ratio9,3310,79,5015,00 100,0%
Rahat ja rahavarat26,027,015,011,03,00 72,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,248,024,321,50 100,0%
Nettokäyttöpääoma %65,8 %76,3 %56,7 %82,4 %60,0 % 27,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.