Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

RS-muovi Oy

Y-tunnus 2309204-0 22.21 Muovilevyjen, -kalvojen, -putkien ja -profiilien valmistus Perustettu 2009

RS-muovi Oy (Y-tunnus: 2309204-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Laitila. Yritys toimii toimialalla 22.21 Muovilevyjen, -kalvojen, -putkien ja -profiilien valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (13,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 36,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,0 % ja ROE 18,0 %. Omavaraisuusaste oli 94,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
60,0 kEUR
+13,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
36,7 %
+32,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-43,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,75
-1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rautintie 2, Laitila 23800
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.12.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
22 Kumi- ja muovituotteiden valmistus
Päätoimiala
22.21 Muovilevyjen, -kalvojen, -putkien ja -profiilien valmistus
Sijainti
Rautintie 2, Laitila 23800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

RS-muovi Oy · 22 Kumi- ja muovituotteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11458,067,053,060,0 13,2%
Bruttokate98,053,060,049,056,0 14,3%
Liiketulos (EBIT)20,0-27,0-12,02,0022,0 1000,0%
Nettotulos16,0-27,0-12,02,0022,0 1000,0%
Oma pääoma yhteensä192150126117128 9,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)205155130123136 10,6%
Nettovelka-86,0-56,0-36,0-43,0-43,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)17,5 %-46,6 %-17,9 %3,77 %36,7 % 873,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,83 %-15,0 %-8,42 %1,58 %17,0 % 975,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,33 %-15,8 %-8,70 %1,65 %18,0 % 990,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,4 %-15,8 %-8,73 %1,65 %18,0 % 990,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,16-45,2-26,2-9,9210,9 209,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,1 %96,2 %96,9 %95,1 %94,1 % 1,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-44,8 %-37,3 %-28,6 %-36,8 %-33,6 % 8,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-64,9 %-86,2 %-47,8 %-69,8 %-58,3 % 16,5%
Maksuvalmius
Quick ratio7,839,8310,57,335,75 21,6%
Current ratio7,839,8310,57,335,75 21,6%
Rahat ja rahavarat86,056,036,043,043,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,8016,36,8912,2 77,1%
Nettokäyttöpääoma %71,9 %91,4 %56,7 %71,7 %63,3 % 11,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.