Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MIMMIT MUSIC OY

Y-tunnus 2304988-6 18.20 Tallenteiden jäljentäminen Perustettu 2009

MIMMIT MUSIC OY (Y-tunnus: 2304988-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rääkkylä. Yritys toimii toimialalla 18.20 Tallenteiden jäljentäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (32,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 37,5 % ja ROE 142,9 %. Omavaraisuusaste oli 3,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
111 kEUR
-32,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,5 %
+23,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-19,0 kEUR
-18,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,963
+0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koivutie 5, Rääkkylä 82300
Verkkosivu
www.musapatti.fi
Henkilöstö
80 (2025)
Perustettu
14.12.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Päätoimiala
18.20 Tallenteiden jäljentäminen
Sijainti
Koivutie 5, Rääkkylä 82300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MIMMIT MUSIC OY · 18 Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,073,0181164111 32,3%
Bruttokate63,046,0154142116 18,3%
Liiketulos (EBIT)16,0-25,037,0-16,015,0 193,8%
Nettotulos16,0-25,037,0-16,015,0 193,8%
Oma pääoma yhteensä-27,0-52,0-15,0-32,01,00 103,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)37,013,044,020,028,0 40,0%
Nettovelka-27,0-5,00-38,0-16,0-19,0 18,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)22,5 %-34,2 %20,4 %-9,76 %13,5 % 238,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,2 %-38,8 %59,7 %-28,8 %37,5 % 230,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)56,1 %- 100 %130 %-50,0 %143 % 386,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1 600 %2 500 %-3 700 %1 600 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)20,1-22,441,9-14,618,0 223,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-41,5 %-78,8 %-25,0 %-60,4 %3,57 % 105,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-2 700 %- 500 %-3 800 %-1 600 %-1 900 % 18,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %53,5 %83,6 %12,2 %22,6 %7,21 % 68,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5230,1520,7000,3400,963 183,2%
Current ratio0,5540,1820,7170,3581,00 179,3%
Rahat ja rahavarat27,05,0038,016,019,0 18,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)20,608,074,4516,4 268,5%
Nettokäyttöpääoma %-40,8 %-74,0 %-9,39 %-20,7 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.