Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kauneushoitola Fenix Oy

Y-tunnus 2300130-5 96.22 Kauneudenhoitopalvelut Perustettu 2009

Kauneushoitola Fenix Oy (Y-tunnus: 2300130-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 96.22 Kauneudenhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,6 mEUR (6,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 16,0 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,1 % ja ROE 11,7 %. Omavaraisuusaste oli 89,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 622 kEUR
-6,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,0 %
-8,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 605 kEUR
+22,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
-1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Piispansilta 18, Espoo 02230
Verkkosivu
www.fenixkauneus.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.11.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.22 Kauneudenhoitopalvelut
Sijainti
Piispansilta 18, Espoo 02230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kauneushoitola Fenix Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 1691 6531 7641 7311 622 6,3%
Bruttokate1 0711 549638708600 15,3%
Liiketulos (EBIT)156407369428259 39,5%
Nettotulos213417172361232 35,7%
Oma pääoma yhteensä1 3741 6921 7551 9762 001 1,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 4881 9572 0312 2302 300 3,1%
Nettovelka-1 298-1 330-1 297- 782- 605 22,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)13,3 %24,6 %20,9 %24,7 %16,0 % 35,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,8 %32,8 %11,6 %21,8 %12,1 % 44,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)16,2 %27,2 %9,98 %19,4 %11,7 % 39,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,1 %35,7 %12,7 %23,6 %13,1 % 44,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,7119512016023,8 85,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,3 %86,4 %88,4 %90,0 %89,1 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-94,5 %-78,6 %-73,9 %-39,6 %-30,2 % 23,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 101 %-70,4 %-63,5 %-36,2 %-24,8 % 31,5%
Maksuvalmius
Quick ratio12,55,806,674,423,00 32,1%
Current ratio12,55,805,603,842,48 35,4%
Rahat ja rahavarat1 2981 4301 396881704 20,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)10,31,101,861,053,15 200,0%
Nettokäyttöpääoma %46,2 %40,4 %43,5 %14,2 %-1,60 % 111,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.