Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Parturi-Kampaamo Roma Oy

Y-tunnus 2298990-5 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2009

Parturi-Kampaamo Roma Oy (Y-tunnus: 2298990-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,1 % ja ROE 14,3 %. Omavaraisuusaste oli 28,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
127 kEUR
-4,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,787 %
-1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+22,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,667
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Harakantie 10, Espoo 02650
Verkkosivu
kampaamoroma.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
4.11.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Harakantie 10, Espoo 02650
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Parturi-Kampaamo Roma Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto110119130133127 4,5%
Bruttokate95,0107117121116 4,1%
Liiketulos (EBIT)-1,00-1,00-3,003,001,00 66,7%
Nettotulos-1,00-1,00-3,003,001,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä7,006,003,007,007,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,023,025,025,024,0 4,0%
Nettovelka-11,0-5,00-9,00-9,00-7,00 22,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,909 %-0,840 %-2,31 %2,26 %0,787 % 65,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-4,88 %-4,55 %-12,5 %12,0 %4,08 % 66,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-13,3 %-15,4 %-66,7 %60,0 %14,3 % 76,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-15,4 %-13,3 %-50,0 %54,5 %15,4 % 71,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,76-1,66-3,662,720,338 87,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,3 %27,3 %12,5 %28,0 %28,0 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 157 %-83,3 %- 300 %- 129 %- 100 % 22,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,73 %8,40 %9,23 %6,77 %8,66 % 27,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8570,5630,6190,6670,667 0,0%
Current ratio1,431,381,141,281,22 4,7%
Rahat ja rahavarat11,06,009,009,007,00 22,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)06,135,625,492,87 47,7%
Nettokäyttöpääoma %5,45 %5,04 %2,31 %3,76 %3,15 % 16,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.