Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

WORKS4U OY

Y-tunnus 2291390-0 62.20 Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut Perustettu 2009

WORKS4U OY (Y-tunnus: 2291390-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kumila. Yritys toimii toimialalla 62.20 Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (23,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 39,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,4 % ja ROE 7,9 %. Omavaraisuusaste oli 97,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
170 kEUR
-23,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
39,4 %
-9,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 139 kEUR
+9,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,79
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pekantie 3 A 5, Kumila 21820
Verkkosivu
www.works4u.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.10.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.20 Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Sijainti
Pekantie 3 A 5, Kumila 21820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

WORKS4U OY · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto164219227221170 23,1%
Bruttokate166219237221172 22,2%
Liiketulos (EBIT)68,010912910767,0 37,4%
Nettotulos54,087,010386,054,0 37,2%
Oma pääoma yhteensä556599655688687 0,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)582634699717703 2,0%
Nettovelka- 246- 299- 173- 154- 139 9,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)41,5 %49,8 %56,8 %48,4 %39,4 % 18,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,8 %17,9 %19,4 %15,1 %9,44 % 37,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,80 %15,1 %16,4 %12,8 %7,85 % 38,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,4 %18,9 %20,6 %16,0 %9,77 % 38,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,3534,446,123,0-11,1 148,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste95,5 %94,5 %93,4 %95,8 %97,3 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-44,2 %-49,9 %-26,4 %-22,4 %-20,2 % 9,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 134 %- 121 %-55,9 %-56,1 %-70,6 % 25,8%
Maksuvalmius
Quick ratio10,39,234,285,808,79 51,6%
Current ratio10,39,234,285,808,79 51,6%
Rahat ja rahavarat246299173154139 9,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)42,335,030,631,425,8 17,8%
Nettokäyttöpääoma %148 %131 %66,1 %64,7 %86,5 % 33,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.