Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Masor Works Oy

Y-tunnus 2288147-8 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus Perustettu 2009

Masor Works Oy (Y-tunnus: 2288147-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nokia. Yritys toimii toimialalla 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,8 mEUR (15,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,7 % ja ROE 7,4 %. Omavaraisuusaste oli 74,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 800 kEUR
-15,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,11 %
+1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1 579 kEUR
-0,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,73
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Juurakkotie 3, Nokia 37150
Verkkosivu
www.masorworks.fi
Henkilöstö
28 (2025)
Perustettu
28.8.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus
Sijainti
Juurakkotie 3, Nokia 37150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Masor Works Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6 0473 6893 6444 5153 800 15,8%
Bruttokate5 5063 0933 0453 7493 005 19,8%
Liiketulos (EBIT)526- 251- 16073,0118 61,6%
Nettotulos418- 249- 14895,0121 27,4%
Oma pääoma yhteensä2 4081 9661 6781 6431 634 0,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 1092 5072 2712 2612 188 3,2%
Nettovelka-1 842-1 548-1 689-1 577-1 579 0,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,70 %-6,80 %-4,39 %1,62 %3,11 % 92,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,3 %-8,94 %-5,94 %4,37 %5,71 % 30,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)18,3 %-11,4 %-8,12 %5,72 %7,38 % 29,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)22,5 %-11,5 %-7,79 %5,96 %7,75 % 30,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)206- 477- 346-85,7-37,4 56,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste77,5 %78,4 %73,9 %72,7 %74,7 % 2,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-76,5 %-78,7 %- 101 %-96,0 %-96,6 % 0,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-18,9 %-27,3 %-30,1 %-21,2 %-27,0 % 27,4%
Maksuvalmius
Quick ratio4,224,433,683,493,73 6,9%
Current ratio4,224,433,683,493,73 6,9%
Rahat ja rahavarat1 8421 5481 6891 5771 579 0,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)67,166,538,046,645,5 2,4%
Nettokäyttöpääoma %36,5 %49,1 %42,1 %33,0 %38,6 % 17,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.