Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hoitokoti Hopeapaju Oy

Y-tunnus 2280568-6 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 2009

Hoitokoti Hopeapaju Oy (Y-tunnus: 2280568-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lieksa. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,2 mEUR (0,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,4 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 37,3 % ja ROE 1,1 %. Omavaraisuusaste oli 74,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 205 kEUR
+0,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,4 %
-6,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-36,0 kEUR
+75,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,35
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Märäjälahdentie 2, Lieksa 81720
Verkkosivu
www.hopeapaju.fi
Henkilöstö
17 (2025)
Perustettu
6.8.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Märäjälahdentie 2, Lieksa 81720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hoitokoti Hopeapaju Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7587699221 2011 205 0,3%
Bruttokate7147038451 1491 135 1,2%
Liiketulos (EBIT)82,027,0122299222 25,8%
Nettotulos65,021,097,01345,00 96,3%
Oma pääoma yhteensä310301383487402 17,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)513509592650541 16,8%
Nettovelka36,06,00- 131- 145-36,0 75,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,8 %3,51 %13,2 %24,9 %18,4 % 26,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,8 %5,48 %22,2 %48,1 %37,3 % 22,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,2 %6,87 %28,4 %30,8 %1,12 % 96,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,3 %7,84 %33,7 %68,9 %50,2 % 27,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)26,5-14,465,6201139 30,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,4 %59,1 %64,7 %74,7 %74,0 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)11,6 %1,99 %-34,2 %-29,8 %-8,96 % 69,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %23,1 %22,8 %8,46 %1,67 %8,71 % 421,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5900,5741,011,731,35 22,0%
Current ratio0,5900,5741,011,731,35 22,0%
Rahat ja rahavarat28,033,013114536,0 75,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)32,331,831,731,330,3 3,2%
Nettokäyttöpääoma %-8,97 %-10,8 %0,217 %10,1 %4,15 % 58,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.