Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Health Traders Finland Oy

Y-tunnus 2261654-3 33.13 Elektronisten ja optisten laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2009

Health Traders Finland Oy (Y-tunnus: 2261654-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 33.13 Elektronisten ja optisten laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,1 mEUR (43,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,2 % ja ROE 0,7 %. Omavaraisuusaste oli 42,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 129 kEUR
+43,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,354 %
-8,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 147 kEUR
+32,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,89
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Martinmetsä 14, Espoo 02300
Verkkosivu
www.healthtraders.org
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
3.4.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.13 Elektronisten ja optisten laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Martinmetsä 14, Espoo 02300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Health Traders Finland Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2384206317861 129 43,6%
Bruttokate68,0170176227328 44,5%
Liiketulos (EBIT)10,082,048,067,04,00 94,0%
Nettotulos8,0065,038,051,01,00 98,0%
Oma pääoma yhteensä44,0106124154144 6,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)94,0139184331335 1,2%
Nettovelka-66,0-97,0- 171- 218- 147 32,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,20 %19,5 %7,61 %8,52 %0,354 % 95,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,9 %70,4 %29,7 %26,0 %1,20 % 95,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)19,3 %86,7 %33,0 %36,7 %0,671 % 98,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)24,1 %110 %42,3 %44,2 %2,13 % 95,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,3160,828,041,9-13,1 131,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,8 %75,7 %66,7 %46,5 %42,7 % 8,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %-91,5 %- 138 %- 142 %- 102 % 28,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,72 %-15,0 %-17,3 %-8,65 %-0,531 % 93,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,883,882,971,941,89 2,6%
Current ratio1,884,092,971,971,93 2,0%
Rahat ja rahavarat66,097,0171245199 18,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)35,330,45,2124,625,5 3,7%
Nettokäyttöpääoma %18,5 %25,0 %19,3 %19,1 %12,5 % 34,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.