Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jyrinoma Oy

Y-tunnus 2260913-2 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut Perustettu 2009

Jyrinoma Oy (Y-tunnus: 2260913-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Turku. Yritys toimii toimialalla 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 10,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 31,5 % ja ROE 38,7 %. Omavaraisuusaste oli 82,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
140 kEUR
+10,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,0 %
+7,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-32,0 kEUR
-433 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,13
+2,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Paljaspää 8 A 3, Turku 20610
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.3.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Päätoimiala
82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut
Sijainti
Paljaspää 8 A 3, Turku 20610
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jyrinoma Oy · 82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11313792,0127140 10,2%
Bruttokate11113779,0122140 14,8%
Liiketulos (EBIT)014,0-13,03,0014,0 366,7%
Nettotulos-2,008,00-13,02,0012,0 500,0%
Oma pääoma yhteensä29,037,023,025,037,0 48,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,042,041,044,045,0 2,3%
Nettovelka-17,0-22,0-4,00-6,00-32,0 433,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %10,2 %-14,1 %2,36 %10,0 % 323,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %36,4 %-31,3 %7,06 %31,5 % 346,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-6,67 %24,2 %-43,3 %8,33 %38,7 % 364,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %43,1 %-43,3 %12,2 %44,4 % 263,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,938,46-15,60,82411,6 1307,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,6 %88,1 %56,1 %58,1 %82,2 % 41,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-58,6 %-59,5 %-17,4 %-24,0 %-86,5 % 260,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,85 %-12,4 %15,2 %9,45 %-17,1 % 281,0%
Maksuvalmius
Quick ratio4,437,602,062,285,13 125,0%
Current ratio4,437,602,062,285,13 125,0%
Rahat ja rahavarat17,022,04,006,0032,0 433,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)05,3383,363,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %21,2 %24,1 %20,7 %18,1 %23,6 % 30,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.