Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pro Manttaali Oy

Y-tunnus 2241296-2 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 2008

Pro Manttaali Oy (Y-tunnus: 2241296-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oikarainen. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,3 mEUR (15,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 34,9 % (EBIT 0,5 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,4 % ja ROE 7,4 %. Omavaraisuusaste oli 33,1 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 315 kEUR
+15,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
34,9 %
-262,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
6 531 kEUR
+3,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,305
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuusamontie 1442, Oikarainen 97610
Perustettu
22.12.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Kuusamontie 1442, Oikarainen 97610
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pro Manttaali Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9969068541 1381 315 15,6%
Bruttokate9582 9307054 1781 188 71,6%
Liiketulos (EBIT)5202 36319,53 384459 86,4%
Nettotulos2301 117-70,51 423125 91,2%
Oma pääoma yhteensä1 3402 4152 2943 6663 742 2,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 7888 17717 74613 26314 171 6,8%
Nettovelka1 7612 93812 4546 3336 531 3,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)52,2 %261 %2,28 %297 %34,9 % 88,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,2 %39,5 %0,152 %21,9 %3,36 % 84,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,0 %108 %-5,83 %101 %7,41 % 92,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)11,7 %43,0 %0,167 %23,9 %3,72 % 84,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4601 981- 6781 798- 741 141,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,4 %37,3 %14,9 %34,4 %33,1 % 3,8%
Nettovelkaantumisaste (%)131 %122 %543 %173 %175 % 1,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %193 %413 %1 629 %661 %606 % 8,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9731,130,3110,1840,305 65,8%
Current ratio0,9711,130,3110,1840,305 65,8%
Rahat ja rahavarat40,482244642,0448 966,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,311447,851,028,4 44,3%
Nettokäyttöpääoma %-1,43 %16,6 %- 176 %- 126 %- 107 % 15,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.