Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Urakointi J Laapas Oy

Y-tunnus 2232793-6 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt Perustettu 2008

Urakointi J Laapas Oy (Y-tunnus: 2232793-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ahomäki. Yritys toimii toimialalla 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (10,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,2 % ja ROE 2,2 %. Omavaraisuusaste oli -47,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
22,0 kEUR
+10,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,55 %
+69,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2024
0,0337
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kirpuntie 605, Ahomäki 54490
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.11.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt
Sijainti
Kirpuntie 605, Ahomäki 54490
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Urakointi J Laapas Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,0014,033,020,022,0 10,0%
Bruttokate8,0011,029,018,022,0 22,2%
Liiketulos (EBIT)1,000-2,00-13,01,00 107,7%
Nettotulos1,000-2,00-14,01,00 107,1%
Oma pääoma yhteensä-24,0-25,0-27,0-41,0-40,0 2,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)31,035,039,046,043,0 6,5%
Nettovelka0-1,00-1,0000-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %0 %-6,06 %-65,0 %4,55 % 107,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,25 %0 %-1,59 %-17,0 %1,18 % 106,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,23 %0 %-5,41 %-32,9 %2,25 % 106,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-50,0 %0 %200 %867 %-66,7 % 107,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,362,270,365-10,44,88 146,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-42,1 %-41,7 %-40,3 %-46,1 %-47,6 % 3,3%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 100 %- 100 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %713 %421 %200 %445 %382 % 14,2%
Maksuvalmius
Quick ratio00,01670,01490,03370 100,0%
Current ratio00,01670,01490,03370 100,0%
Rahat ja rahavarat01,001,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 713 %- 421 %- 200 %- 430 %- 382 % 11,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.