Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Studio Tomi Parkkonen Oy

Y-tunnus 2226556-0 74.20 Valokuvaustoiminta Perustettu 2008

Studio Tomi Parkkonen Oy (Y-tunnus: 2226556-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hanko. Yritys toimii toimialalla 74.20 Valokuvaustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (14,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 42,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 30,5 % ja ROE 46,9 %. Omavaraisuusaste oli 78,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
176 kEUR
-14,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
42,6 %
+36,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 143 kEUR
-243 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,90
+2,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Satamakatu 2, Hanko 10900
Verkkosivu
parkkonen.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.10.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.20 Valokuvaustoiminta
Sijainti
Satamakatu 2, Hanko 10900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Studio Tomi Parkkonen Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto221246252206176 14,6%
Bruttokate221260240193239 23,8%
Liiketulos (EBIT)-7,0021,011,012,075,0 525,0%
Nettotulos-11,015,01,00-1,0056,0 5700,0%
Oma pääoma yhteensä10611310495,0144 51,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)362393349306186 39,2%
Nettovelka201169135100- 143 243,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-3,17 %8,54 %4,37 %5,83 %42,6 % 630,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,95 %5,56 %2,96 %3,66 %30,5 % 733,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-9,44 %13,7 %0,922 %-1,01 %46,9 % 4743,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-2,15 %6,30 %3,43 %4,35 %38,2 % 778,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-37,4-12,9-20,8-16,835,8 313,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste29,2 %28,8 %29,9 %31,0 %78,3 % 152,6%
Nettovelkaantumisaste (%)190 %150 %130 %105 %-99,3 % 194,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %105 %91,9 %71,0 %77,2 %-58,5 % 175,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,261,791,481,323,90 195,5%
Current ratio2,261,791,481,323,90 195,5%
Rahat ja rahavarat25,054,065,052,0143 175,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)56,269,746,3024,9-
Nettokäyttöpääoma %17,6 %18,3 %12,7 %9,22 %65,9 % 614,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.