Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuljetus Jonne Rajala Oy

Y-tunnus 2224693-3 52.31 Rahtiliikennettä koskevat välityspalvelut Perustettu 2008

Kuljetus Jonne Rajala Oy (Y-tunnus: 2224693-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ii. Yritys toimii toimialalla 52.31 Rahtiliikennettä koskevat välityspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,6 mEUR (75,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,0 % ja ROE 22,5 %. Omavaraisuusaste oli 24,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 629 kEUR
+75,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,58 %
+1,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
83,0 kEUR
-53,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,898
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ojakyläntie 403, Ii 91100
Henkilöstö
7 (2025)
Perustettu
2.10.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.31 Rahtiliikennettä koskevat välityspalvelut
Sijainti
Ojakyläntie 403, Ii 91100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuljetus Jonne Rajala Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6017397809301 629 75,2%
Bruttokate282341406495881 78,0%
Liiketulos (EBIT)10,051,067,013,042,0 223,1%
Nettotulos7,0040,043,0025,0-
Oma pääoma yhteensä40,077,0112103119 15,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)186205397438494 12,8%
Nettovelka56,0-18,013318083,0 53,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,66 %6,90 %8,59 %1,40 %2,58 % 84,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,94 %26,1 %22,3 %3,11 %9,01 % 189,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)19,2 %68,4 %45,5 %0 %22,5 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,0 %46,4 %31,0 %4,07 %14,5 % 256,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,8831,342,9-17,63,88 122,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste21,4 %37,6 %28,1 %23,5 %24,0 % 2,1%
Nettovelkaantumisaste (%)140 %-23,4 %119 %175 %69,7 % 60,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %22,0 %10,4 %26,7 %32,4 %19,3 % 40,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6321,060,9871,010,898 11,1%
Current ratio0,6321,060,9871,010,898 11,1%
Rahat ja rahavarat15,051,078,034,062,0 82,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)34,630,629,050,636,7 27,5%
Nettokäyttöpääoma %-6,99 %0,812 %-0,256 %0,323 %-2,09 % 747,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.