Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pig-Forest Oy

Y-tunnus 2210712-4 01.46 Sikojen ja porsaiden kasvatus Perustettu 2008

Pig-Forest Oy (Y-tunnus: 2210712-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pöljä. Yritys toimii toimialalla 01.46 Sikojen ja porsaiden kasvatus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (433,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 93,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,8 % ja ROE 13,5 %. Omavaraisuusaste oli 95,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
16,0 kEUR
+433 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
93,8 %
-6,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
-233 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,00
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vironniementie 195, Pöljä 71820
Perustettu
1.8.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.46 Sikojen ja porsaiden kasvatus
Sijainti
Vironniementie 195, Pöljä 71820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pig-Forest Oy · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto003,003,0016,0 433,3%
Bruttokate4,00-2,002,005,0016,0 220,0%
Liiketulos (EBIT)1,00-4,00-1,003,0015,0 400,0%
Nettotulos1,00-4,00-1,003,0014,0 366,7%
Oma pääoma yhteensä99,095,094,097,0111 14,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)101101104102116 13,7%
Nettovelka-7,00-6,00-10,0-6,00-20,0 233,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %-33,3 %100 %93,8 % 6,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,00 %-3,96 %-0,976 %2,91 %13,8 % 374,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,02 %-4,12 %-1,06 %3,14 %13,5 % 329,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,03 %-4,15 %-1,06 %3,17 %14,5 % 357,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-8,27-13,4-9,99-5,894,82 181,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,1 %94,1 %89,5 %94,2 %95,7 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-7,07 %-6,32 %-10,6 %-6,19 %-18,0 % 190,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %33,3 %0 %-93,8 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,331,170,9091,004,00 300,0%
Current ratio2,331,170,9091,004,00 300,0%
Rahat ja rahavarat7,006,0010,06,0020,0 233,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %-33,3 %0 %93,8 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.