Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

J:s terapier Ab

Y-tunnus 2209501-2 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 2008

J:s terapier Ab (Y-tunnus: 2209501-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hammarland. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (24,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -1,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE -1,4 %. Omavaraisuusaste oli 48,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
90,0 kEUR
-24,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-1,11 %
+4,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
17,0 kEUR
+6,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,130
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kullskärsvägen, Hammarland 22240
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.7.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Kullskärsvägen, Hammarland 22240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

J:s terapier Ab · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto15315614311990,0 24,4%
Bruttokate11497,094,085,053,0 37,6%
Liiketulos (EBIT)16,0-2,001,00-7,00-1,00 85,7%
Nettotulos11,0-4,000-7,00-1,00 85,7%
Oma pääoma yhteensä96,081,281,575,073,0 2,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)170170158155151 2,6%
Nettovelka49,024,216,216,017,0 6,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,5 %-1,28 %0,699 %-5,88 %-1,11 % 81,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,33 %-1,18 %0,610 %-3,83 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,3 %-4,51 %0 %-8,95 %-1,35 % 84,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,5 %-1,60 %0,982 %-6,44 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,75-15,7-8,97-16,2-9,61 40,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,1 %48,2 %51,4 %47,8 %48,7 % 1,9%
Nettovelkaantumisaste (%)51,0 %29,8 %19,9 %21,3 %23,3 % 9,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %49,0 %56,0 %54,0 %68,9 %85,6 % 24,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2500,1600,1350,1100,130 18,2%
Current ratio0,2670,1630,1410,1100,130 18,2%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,626,117,927,632,4 17,4%
Nettokäyttöpääoma %-28,8 %-46,9 %-46,4 %-61,3 %-74,4 % 21,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.