Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Refuge Oy

Y-tunnus 2207293-7 80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta Perustettu 2008

Refuge Oy (Y-tunnus: 2207293-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (17,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,2 % ja ROE 19,7 %. Omavaraisuusaste oli 46,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
166 kEUR
-17,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,82 %
-1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
+51,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,757
-1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haapalinnankatu 9 A 3, Tampere 33270
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
1.7.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta
Sijainti
Haapalinnankatu 9 A 3, Tampere 33270
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Refuge Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto146152149200166 17,0%
Bruttokate145151148199165 17,1%
Liiketulos (EBIT)14,04,00-5,0013,08,00 38,5%
Nettotulos12,03,00-5,0011,06,00 45,5%
Oma pääoma yhteensä26,027,020,029,032,0 10,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)38,046,037,051,070,0 37,3%
Nettovelka-18,0-27,0-31,0-41,0-20,0 51,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,59 %2,63 %-3,36 %6,50 %4,82 % 25,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)34,1 %9,52 %-12,0 %29,5 %13,2 % 55,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)40,0 %11,3 %-21,3 %44,9 %19,7 % 56,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,7 %15,4 %-22,2 %55,3 %26,2 % 52,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,781,54-7,559,113,26 64,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,4 %57,4 %52,6 %55,8 %46,4 % 16,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-69,2 %- 100 %- 155 %- 141 %-62,5 % 55,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-4,11 %-4,61 %-8,72 %-9,00 %10,2 % 213,3%
Maksuvalmius
Quick ratio3,172,302,062,220,757 65,9%
Current ratio3,172,302,062,220,757 65,9%
Rahat ja rahavarat18,027,031,041,020,0 51,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)40,024,0018,311,0 39,9%
Nettokäyttöpääoma %17,8 %17,1 %12,8 %14,0 %-5,42 % 138,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.