Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Consolutions Oy

Y-tunnus 2193479-3 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2008

Consolutions Oy (Y-tunnus: 2193479-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (12,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 33,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 34,1 % ja ROE 45,2 %. Omavaraisuusaste oli 93,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 14,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
21,0 kEUR
-12,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
33,3 %
-45,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
-94,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
14,0
+10,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Uuskartanontie 18 C 6, Espoo 02210
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.4.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Uuskartanontie 18 C 6, Espoo 02210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Consolutions Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1,007,006,0024,021,0 12,5%
Bruttokate1,007,006,0024,021,0 12,5%
Liiketulos (EBIT)-2,002,00019,07,00 63,2%
Nettotulos-2,002,00015,07,00 53,3%
Oma pääoma yhteensä-25,0-23,0-23,0-9,00-1,00 88,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,0011,09,0017,014,0 17,6%
Nettovelka25,022,024,017,01,00 94,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 200 %28,6 %0 %79,2 %33,3 % 58,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,14 %6,45 %0 %72,4 %34,1 % 52,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-50,0 %28,6 %0 %115 %45,2 % 60,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-8,33 %8,00 %0 %91,3 %40,0 % 56,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,001,91-0,28418,75,96 68,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste25,0 %25,0 %30,0 %68,8 %93,3 % 35,6%
Nettovelkaantumisaste (%)2 500 %2 200 %2 400 %1 700 %100 % 94,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2 800 %443 %517 %91,7 %9,52 % 89,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6671,111,143,2014,0 337,5%
Current ratio0,6671,111,143,2014,0 337,5%
Rahat ja rahavarat1,004,002,003,0014,0 366,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)02613651980 100,0%
Nettokäyttöpääoma %- 100 %14,3 %16,7 %45,8 %61,9 % 35,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.