Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kiinteistö Oy Aur-Invest Fastighets Ab

Y-tunnus 2192613-6 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2008

Kiinteistö Oy Aur-Invest Fastighets Ab (Y-tunnus: 2192613-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sulva. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 38,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,8 % ja ROE 10,4 %. Omavaraisuusaste oli 31,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
34,0 kEUR
-8,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,2 %
+5,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
132 kEUR
-8,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,67
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Jakobstået 5, Sulva 65450
Perustettu
25.4.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Jakobstået 5, Sulva 65450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kiinteistö Oy Aur-Invest Fastighets Ab · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto37,036,039,437,034,0 8,1%
Bruttokate37,036,039,437,034,0 8,1%
Liiketulos (EBIT)15,018,020,812,013,0 8,3%
Nettotulos10,013,012,35,007,00 40,0%
Oma pääoma yhteensä34,047,058,664,071,0 10,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)234237233227225 0,9%
Nettovelka190169152144132 8,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,5 %50,0 %52,7 %32,4 %38,2 % 17,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,34 %8,07 %8,83 %5,65 %5,75 % 1,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)34,5 %32,1 %23,2 %8,15 %10,4 % 27,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,47 %8,21 %9,00 %5,74 %5,83 % 1,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,54-7,42-5,44-11,4-11,2 1,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste14,4 %19,7 %25,1 %28,1 %31,4 % 11,7%
Nettovelkaantumisaste (%)559 %360 %260 %225 %186 % 17,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %522 %483 %398 %397 %397 % 0,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,003,404,495,676,67 17,6%
Current ratio3,003,404,495,676,67 17,6%
Rahat ja rahavarat9,0017,018,117,020,0 17,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)001,5100-
Nettokäyttöpääoma %16,2 %33,3 %36,1 %37,8 %50,0 % 32,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.