Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Innokas Yhtymä Oy

Y-tunnus 2185679-9 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut Perustettu 2008

Innokas Yhtymä Oy (Y-tunnus: 2185679-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kempele. Yritys toimii toimialalla 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,2 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -52,4 % (EBIT -1,2 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -7,6 % ja ROE -0,0 %. Omavaraisuusaste oli 86,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 218 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-52,4 %
-0,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
243 kEUR
-7,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,64
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vihikari 10, Kempele 90440
Verkkosivu
www.innokasmedical.fi
Henkilöstö
11 (2025)
Perustettu
26.3.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Päätoimiala
82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut
Sijainti
Vihikari 10, Kempele 90440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Innokas Yhtymä Oy · 82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3 1562 9923 7332 2172 218 0,0%
Bruttokate3 1562 9933 7332 2172 218 0,0%
Liiketulos (EBIT)133- 627- 163-1 146-1 163 1,5%
Nettotulos15910,09082,00-1,00 150,0%
Oma pääoma yhteensä10 96710 97711 88511 88711 887 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15 22816 31414 58112 54913 698 9,2%
Nettovelka3 3724 4811 856263243 7,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,21 %-21,0 %-4,37 %-51,7 %-52,4 % 1,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,06 %-3,68 %5,90 %-7,25 %-7,62 % 5,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,46 %0,0911 %7,94 %0,0168 %-0,00841 % 150,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,15 %-3,88 %6,21 %-7,56 %-8,01 % 6,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1 458-1 867-1 635-2 220-2 319 4,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste72,0 %67,3 %81,5 %94,7 %86,8 % 8,3%
Nettovelkaantumisaste (%)30,7 %40,8 %15,6 %2,21 %2,04 % 7,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %132 %175 %71,3 %26,8 %53,3 % 98,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,531,351,082,201,64 25,5%
Current ratio1,531,351,082,201,64 25,5%
Rahat ja rahavarat91,098,033,066,0629 853,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %32,8 %35,8 %6,03 %35,7 %52,1 % 45,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.