Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Turva-Group Oy

Y-tunnus 2174301-4 80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta Perustettu 2008

Turva-Group Oy (Y-tunnus: 2174301-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Joutseno. Yritys toimii toimialalla 80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (11,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 16,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,6 % ja ROE 14,5 %. Omavaraisuusaste oli 87,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
170 kEUR
+11,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,5 %
-4,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-30,0 kEUR
+21,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,83
-1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Paavontie 3, Joutseno 54100
Verkkosivu
www.turvagroup.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.1.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.09 Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta
Sijainti
Paavontie 3, Joutseno 54100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Turva-Group Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto175189135153170 11,1%
Bruttokate11513591,0106100 5,7%
Liiketulos (EBIT)26,032,012,032,028,0 12,5%
Nettotulos19,025,09,0026,022,0 15,4%
Oma pääoma yhteensä117133131147157 6,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)196170146157180 14,6%
Nettovelka-23,0-43,0-10,0-38,0-30,0 21,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,9 %16,9 %8,89 %20,9 %16,5 % 21,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,4 %17,5 %7,59 %21,1 %16,6 % 21,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,0 %20,0 %6,82 %18,7 %14,5 % 22,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,6 %19,5 %8,45 %23,2 %18,5 % 20,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,569,44-4,7513,58,09 40,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,3 %77,8 %89,1 %92,5 %87,2 % 5,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-19,7 %-32,3 %-7,63 %-25,9 %-19,1 % 26,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,14 %-13,8 %3,70 %-17,0 %-4,12 % 75,8%
Maksuvalmius
Quick ratio3,033,133,195,333,83 28,1%
Current ratio3,423,503,946,334,35 31,3%
Rahat ja rahavarat79,064,011,038,030,0 21,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)22,919,391,962,0125 101,6%
Nettokäyttöpääoma %42,9 %31,7 %34,8 %41,8 %45,3 % 8,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.