Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

A.M.A CONS Oy

Y-tunnus 2161071-3 81.23 Muu siivoustoiminta Perustettu 2007

A.M.A CONS Oy (Y-tunnus: 2161071-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Virolahti. Yritys toimii toimialalla 81.23 Muu siivoustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (22,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 21,3 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,3 % ja ROE 17,4 %. Omavaraisuusaste oli 52,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
770 kEUR
-22,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,3 %
-3,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
53,0 kEUR
-47,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,96
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Honkatie 177, Virolahti 49900
Verkkosivu
www.traktorityo.fi
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
23.11.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.23 Muu siivoustoiminta
Sijainti
Honkatie 177, Virolahti 49900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

A.M.A CONS Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto732946966990770 22,2%
Bruttokate446643704732548 25,1%
Liiketulos (EBIT)71,0245271249164 34,1%
Nettotulos44,0190199178113 36,5%
Oma pääoma yhteensä278414534632665 5,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7659051 1781 3451 318 2,0%
Nettovelka16410410410053,0 47,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,70 %25,9 %28,1 %25,2 %21,3 % 15,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,1 %29,3 %26,0 %19,9 %12,3 % 38,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,4 %54,9 %42,0 %30,5 %17,4 % 43,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,1 %35,8 %31,0 %23,2 %13,7 % 40,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,5014114210620,0 81,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste36,4 %45,7 %47,8 %49,2 %52,9 % 7,5%
Nettovelkaantumisaste (%)59,0 %25,1 %19,5 %15,8 %7,97 % 49,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %44,7 %25,8 %31,1 %27,0 %19,5 % 27,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,691,942,592,652,96 11,7%
Current ratio1,692,002,042,132,25 5,6%
Rahat ja rahavarat158247344446502 12,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,453,288,471,912,8 82,2%
Nettokäyttöpääoma %11,5 %21,1 %30,6 %34,8 %40,5 % 16,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.