Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lumo Palvelut Oy

Y-tunnus 2157294-8 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 2007

Lumo Palvelut Oy (Y-tunnus: 2157294-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -50,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,4 % ja ROE 41,3 %. Omavaraisuusaste oli 64,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-50,0 %
-83,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
129 kEUR
-34,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,717
-3,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lepotie 6 C 1, Espoo 02940
Verkkosivu
www.lumopalvelut.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.11.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.69 Muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Lepotie 6 C 1, Espoo 02940
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lumo Palvelut Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,012,012,012,04,00 66,7%
Bruttokate12,012,012,012,04,00 66,7%
Liiketulos (EBIT)8,006,008,004,00-2,00 150,0%
Nettotulos6,0045,066,077,0105 36,4%
Oma pääoma yhteensä89,0119165212297 40,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)91,0122166433463 6,9%
Nettovelka-29,0-36,0-32,0198129 34,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)66,7 %50,0 %66,7 %33,3 %-50,0 % 250,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,84 %43,2 %46,5 %26,7 %25,4 % 4,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,70 %43,3 %46,5 %40,8 %41,3 % 1,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,09 %44,7 %47,5 %27,8 %26,3 % 5,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,51-2,55-3,50-11,6-41,0 253,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,7 %96,7 %98,8 %48,8 %64,1 % 31,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-32,6 %-30,3 %-19,4 %93,4 %43,4 % 53,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 217 %- 267 %- 250 %1 833 %3 375 % 84,1%
Maksuvalmius
Quick ratio11,010,018,04,180,717 82,8%
Current ratio11,010,018,04,180,717 82,8%
Rahat ja rahavarat29,036,032,02,0031,0 1450,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1221221221220 100,0%
Nettokäyttöpääoma %250 %300 %283 %1 642 %- 325 % 119,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.