Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Puistonmäen tukikoti Oy

Y-tunnus 2145397-3 87.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelutoiminta Perustettu 2007

Puistonmäen tukikoti Oy (Y-tunnus: 2145397-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 87.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (0,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,5 % ja ROE 12,7 %. Omavaraisuusaste oli 70,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
755 kEUR
-0,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,09 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-45,0 kEUR
-21,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,12
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sipulipolku 7 A, Hämeenlinna 13600
Verkkosivu
www.puistonmaki.fi
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
1.10.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.99 Muualla luokittelematon muu sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelutoiminta
Sijainti
Sipulipolku 7 A, Hämeenlinna 13600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Puistonmäen tukikoti Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 080790795760755 0,7%
Bruttokate993703710673665 1,2%
Liiketulos (EBIT)67,092,011947,046,0 2,1%
Nettotulos53,068,095,037,037,0 0,0%
Oma pääoma yhteensä182236313285298 4,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)427404433469424 9,6%
Nettovelka46,09,00-38,0-37,0-45,0 21,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,20 %11,6 %15,0 %6,18 %6,09 % 1,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,2 %22,1 %28,4 %10,4 %10,5 % 1,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,9 %32,5 %34,6 %12,4 %12,7 % 2,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)27,5 %35,7 %39,8 %14,2 %14,3 % 0,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)34,849,669,86,785,11 24,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste49,9 %66,2 %76,1 %60,6 %70,3 % 16,0%
Nettovelkaantumisaste (%)25,3 %3,81 %-12,1 %-13,0 %-15,1 % 16,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,9 %18,4 %8,18 %12,9 %7,42 % 42,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5020,7061,331,101,12 1,8%
Current ratio0,5020,7061,331,101,12 1,8%
Rahat ja rahavarat17,021,053,087,070,0 19,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,132,832,631,221,3 31,7%
Nettokäyttöpääoma %-9,81 %-5,06 %4,28 %2,11 %1,99 % 5,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.