Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

IHODE MANAGEMENT OY

Y-tunnus 2134026-6 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2007

IHODE MANAGEMENT OY (Y-tunnus: 2134026-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Uusikaupunki. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (230,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 38,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,1 % ja ROE 26,7 %. Omavaraisuusaste oli 90,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
218 kEUR
+230 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,1 %
-48,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 277 kEUR
-13,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,11
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Itäinen Viertotie 2 B, Uusikaupunki 23500
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.8.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Itäinen Viertotie 2 B, Uusikaupunki 23500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

IHODE MANAGEMENT OY · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto15949,021666,0218 230,3%
Bruttokate26352,0174154177 14,9%
Liiketulos (EBIT)172-33,010857,083,0 45,6%
Nettotulos172-33,062,057,083,0 45,6%
Oma pääoma yhteensä249197243280341 21,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)287226274328376 14,6%
Nettovelka- 254- 137- 202- 245- 277 13,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)108 %-67,3 %50,0 %86,4 %38,1 % 55,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)90,1 %-12,9 %43,2 %18,9 %24,1 % 27,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)103 %-14,8 %28,2 %21,8 %26,7 % 22,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)104 %-14,8 %49,4 %21,9 %27,5 % 25,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)164-56,689,434,054,5 60,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,8 %86,8 %88,0 %85,1 %90,2 % 6,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 102 %-69,5 %-83,1 %-87,5 %-81,2 % 7,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 136 %- 218 %-78,2 %- 297 %- 110 % 63,0%
Maksuvalmius
Quick ratio6,794,837,456,069,11 50,3%
Current ratio6,794,837,456,069,14 50,8%
Rahat ja rahavarat254137202245277 13,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0018,644,253,6 21,3%
Nettokäyttöpääoma %107 %235 %98,6 %376 %138 % 63,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.