Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jalon Group Oy

Y-tunnus 2133618-7 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 2007

Jalon Group Oy (Y-tunnus: 2133618-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Mikkeli. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,1 mEUR (16,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos -0,2 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -0,8 % ja ROE -3,8 %. Omavaraisuusaste oli 67,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 097 kEUR
+16,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-11,1 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
2 096 kEUR
+78,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,24
-3,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Raatihuoneenkatu 3 A 1, Mikkeli 50100
Verkkosivu
www.jalon.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
15.8.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Raatihuoneenkatu 3 A 1, Mikkeli 50100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jalon Group Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto30 2136267159421 097 16,5%
Bruttokate4 3887788321 0571 180 11,6%
Liiketulos (EBIT)250123176- 1050 100,0%
Nettotulos15514010,2-97,0- 244 151,5%
Oma pääoma yhteensä4 6294 4006 7606 6636 306 5,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6 0518 68410 5049 3929 890 5,3%
Nettovelka4164 1503 6131 1772 096 78,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,826 %19,6 %24,6 %-11,1 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,20 %3,12 %1,83 %2,30 %-0,809 % 135,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,27 %3,10 %0,183 %-1,45 %-3,76 % 159,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,59 %3,19 %1,86 %2,33 %-0,821 % 135,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 563- 438- 669-1 087- 874 19,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste82,1 %54,6 %67,6 %74,6 %67,2 % 9,9%
Nettovelkaantumisaste (%)8,98 %94,3 %53,4 %17,7 %33,2 % 87,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,05 %680 %522 %141 %202 % 43,3%
Maksuvalmius
Quick ratio6,828,3816,04,681,24 73,5%
Current ratio7,588,9220,26,732,28 66,1%
Rahat ja rahavarat80429,07,061 4021 365 2,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1,6815115325,243,9 74,2%
Nettokäyttöpääoma %8,36 %648 %852 %400 %248 % 38,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.