Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VIVATEC OY

Y-tunnus 2121249-1 43.21 Sähköasennus Perustettu 2007

VIVATEC OY (Y-tunnus: 2121249-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sulva. Yritys toimii toimialalla 43.21 Sähköasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (79,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -31,7 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,6 % ja ROE 0,9 %. Omavaraisuusaste oli 92,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
41,0 kEUR
-79,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-31,7 %
-73,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 563 kEUR
+1,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,0
-24,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sulvan niittytie 367 B, Sulva 65450
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
4.6.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.21 Sähköasennus
Sijainti
Sulvan niittytie 367 B, Sulva 65450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VIVATEC OY · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto34741219120041,0 79,5%
Bruttokate38841621523053,0 77,0%
Liiketulos (EBIT)50,017310584,0-13,0 115,5%
Nettotulos54,017483,076,07,00 90,8%
Oma pääoma yhteensä654763784796739 7,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)834882820816804 1,5%
Nettovelka- 518- 606- 571- 573- 563 1,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,4 %42,0 %55,0 %42,0 %-31,7 % 175,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,57 %23,3 %15,5 %10,3 %1,60 % 84,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,81 %24,6 %10,7 %9,62 %0,912 % 90,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,97 %28,2 %17,1 %10,6 %1,69 % 84,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-29,389,411,82,75-85,7 3216,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,5 %86,4 %95,7 %97,7 %92,0 % 5,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-79,2 %-79,4 %-72,8 %-72,0 %-76,2 % 5,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-97,7 %- 118 %- 281 %- 277 %-1 217 % 339,4%
Maksuvalmius
Quick ratio3,766,0118,834,510,0 71,0%
Current ratio3,766,0118,834,510,0 71,0%
Rahat ja rahavarat518606571573563 1,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)71,539,044,034,7178 413,0%
Nettokäyttöpääoma %41,2 %47,3 %106 %101 %320 % 216,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.